Başbakan Tufan Erhürman, görevde oldukları müddetçe gecelerini  gündüzlerine katarak halka hizmet götürmeye devam edeceklerini kaydederek, “Ülkenin ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya olduğu bu dönemde çok daha fazla çalışmak ve halkımızı bu sıkıntılı dönemden en az zararla çıkarmak zorundayız” demiş ve eklemiş: “Bugün içinde bulunduğumuz dönem kenetlenmek zorunda olduğumuz bir dönemdir.”

Erhürman bunları CTP Girne İlçe Kongresi’nde söylediği için kenetlenmeye çağırdıkları sadece CTP’liler mi; yoksa bütün toplum mu belli değildir ama herhangi bir topluluğun kenetlenebilmesi için kendi içinde adaletin sağlanması gerektiği açıktır. Başbakan, ekonomik sorunların arttığından ve  çok daha fazla çalışmaktan da söz ettiğine göre kenetlenmesini istediği topluluk bütün Kıbrıslı Türkler olmalıdır.

Erhürman CTP Girne İlçe Kongresi’nde konuşmuştu.

O zaman adaletin peşinde koşmak durumundadır. Adaleti gerçekleştirmenin yolu ise ciddi bir DEĞİŞİMDEN geçmektedir. Kamu harcamaları için yeni kaynak yaratmaktan söz edilen bir dönemde bu adalet nasıl sağlanacaktır? Bir yanda devletin finanse etmek için vergiler altında ezilen insanlar; diğer yanda aylık maaşı garantiye alınmış ve yaptığı işle toplumsal bir fayda üretmeye katkıda bulunmayan kamu görevlileri…

Araştırmalar da ortaya koyuyor ki, KKTC’de kamu görevlileri ile özel sektör çalışanları arasında ciddi bir gerilim vardır. Kenetlenebilmek için öncelikle bu gerilimi azaltmaya yönelik tedbirler, bunun için kamu yönetiminde ciddi bir değişime ihtiyaç vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here