Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle KKTC’de bir “anketler ve anketçiler savaşı” yaşanırken, CTP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Tufan Erhürman, kendi yaptırdıkları anketlere göre ikinci tura kalacaklarını açıkladı.

Kendi yaptırdıkları anketlerden söz  eden Erhürman, sonuçların memnuniyet verici olduğunu vurguladı. Pandemi öncesi ve sonrası arasında çok ciddi fark olduğunu anlatan Erhürman, “Şu an ilk ikinin içindeyiz. Sahada da bunu görüyoruz. Ankette gördüğümüzü, sahada da görüyoruz” dedi. Korku üzerine siyaset yapılamayacağını da söyleyen Erhürman, seçim çalışmasının yapılabilecekler üzerine kurulması gerektiğini vurguladı.

ANKETLERİN ÖNEMİ

Seçim dönemlerinde seçmenlerin kazanma olasılığı olan adaylara yönelmek gibi bir eğilimleri olduğunu bilen kampanya yöneticileri, gerçek veya gerçek olmayan anket sonuçları açıklayarak destekledikleri adayların ‘seçilme potansiyeli olduğu’ konusunda ikna edici olmaya çalışıyorlar. Kampanya yöneticileri, seçilme potansiyeli olan adayların, kendilerine yakın görüşleri olan ama seçilme potansiyeli düşük görünen adayların seçmenlerini kendilerine çekebileceklerine inanıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here