CİHAN ERDOĞAN: “UÇUŞLAR AÇILMAZSA KRİZ KAPIDA”

Afrodit Sitesi Yöneticisi Cihan Erdoğan, ülkede uçuşların açılmasına karşı çıkan memurların özel sektörü anlamakta zorlandığını savundu..

0

Elif ŞEN ÇATAL

Afrodit Sitesi Yöneticisi, iş insanı Cihan Erdoğan, uçuşların bir an önce açılması gerektiğini savunarak aksi takdirde ülkede ekonomik olarak  krizin yaşanmasının kaçınılmaz olacağını savundu.

Pandemi sürecinde alınan tedbirler çerçevesinde bir çok sektörde olduğu kendilerinin de sıkıntılar yaşadığını anlatan Erdoğan, yurt dışına satış yaptıklarını  yap sat olarak hizmet verdikleri inşaat sektöründe ülkeye giriş çıkışlara getirilen sınırlamalar nedeniyle ekonomik olarak daralma yaşadıklarını dile getirdi. Erdoğan, süreci her şeye rağmen başarılı bir şekilde atlattıklarını ifade eden Erdoğan, bundan sonrasında ise hükümetin atacağı adımların piyasa koşullarına yön vereceğini söyledi. Ülkeye gelişlerin açılmasının zamanı geldiğini savunan Erdoğan, ekonomik anlamda zorlanmaların baş gösterdiğini belirtti.

“MASRAFLARDA DARALMAYA GİTTİK”

Pandemi sürecinde kendilerinin de bir çok özel sektörde hizmet veren iş yeri gibi ekonomik daralma yaşadığını kaydeden Erdoğan, masraflarda azalmaya giderek krizi yönettiklerini anlattı. Kapalı bir ada olarak pandemi sürecini başarıyla atlattığımız ifade eden Erdoğan artık kapıları açmanın zamanının geldiğine vurgu yaptı.

“MEMUR ANLAMAKTA ZORLANIYOR”

Ülkeye gelecek yabancı turistin para akışı sağlayacağını bunun da ekonominin canlanmasında büyük önem taşıdığını dile getiren Erdoğan, geç kalınmadan uçuşların açılması gerektiğini savundu.

Erdoğan, ülkedeki memurların konunun önemini anlamakta zorlandığını belirterek “Memur olarak yaşamlarını idame ettiren vatandaş, maaşını devletten aldığı için özel sektörün içinde bulunduğu durumu anlamakta zaman zaman zorlanabiliyor. Ancak, özel sektörde para akışı ülkeye gelecek turist, öğrenci ile sağlanacaktır. Ekonomik hareketlilik için uçuşların açılması elzemdir” açıklamasında bulundu.  Kimi vatandaşın pandemi sonrasında yabancılardan korktuğunu söyleyen Erdoğan bu endişelerin ülke ekonomisine fayda sağlamayacağını ifade etti.

“MUHALEFET DE HÜKÜMET DE OLUMLU DAVRANDI”

Hükümet ve muhalefetin pandemi sürecinde olumlu bir çizgide yürüdüğünü dile getiren Erdoğan bunun siyaset adına sevindirici olduğunu kaydetti. Erdoğan, sendikalar da dahil herkesin süreçte yapıcı bir tavır sergilediğine vurgu yaparak hükümetin de izlediği yol haritasına destek verdiklerini bildirdi. Erdoğan, bundan sonra izlenilecek adımlarda da akılcı hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaparak ülkede bir ekonomik krizin yaşanmasının önüne geçmek için yapılması gerekenin uçuşları açmak olduğunun altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here