BİR YANDA CEZA YAĞMURU; BİR YANDA YOL ORTASINA TERK EDİLMİŞ KAMYON!

Yurttaşlar, son günlerde polislerin ve belediye zabıtasının trafik cezası kesme yarışına girdiğine dikkat çekerken Cumartesi-Pazar günleri Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda tören alanı olarak da kullanılan yola terk edilen parke yüklü kamyona tepki gösterdiler.

AMAÇ NEDİR? Terk edilmiş kamyonlara ve araçlara müdahale etmeyen polis ve belediyeler nedeniyle yazılan cezaların trafik akışını rahatlatmak değil, para toplamak amaçlı olduğu yorumları yapılıyor.

Yurttaşlar son günlerde artan trafik kontrollerine ve ceza yağmuruna isyan ederken, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’na terk edilen yüklü bir kamyona iki gün boyunca müdahale edilmediği gözlemlendi.

Yurttaşların trafik cezası isyanını dile getiren gazeteci Kartal Harman, Facebook sayfasında, “Vatandaşın cebinden polisin elini çekin” diye yetkililere çağrıda bulundu. Harman, “Günlerdir yollarda, olur olmaz yerlerde arabaların önüne atılan ve adeta elindeki makbuzu doldurma talimatı almışcasına vatandaşa ceza yağdıran polis memurlarını gördüğünü” ifade etti.

Bu arada özellikle Lefkoşa esnafı, belediye görevlilerinin yanlış parkalara “hiçbir şey olmamışcasına ceza yazdığına” dikkati çekti. Esnaf, “zaten çok belli günlerde ve çok belli saatlerde iş yapıyoruz. Belediye bütün kritik noktalara çift sarı çizgiler çekerek tuzak hazırladı. Zabıta da saatleri biliyor ve yoğun saatlerde avlanmaya çıkarak ceza yazıyorlar. Yurttaşlar bir kahve içmek istese bile ceza tehdidi altında sokağa çıkmaya korkar oldu” yorumunu yapıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here