AŞI YOLDA GELİYOR

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Oxford Üniversitesi'nde çalışılan aşının Perşembe günü insanlar üzerinde denenmeye başlayacağını açıkladı.

İngiltere Dağlık Bakanı Matt Hancock, geçtiğimiz Salı günü düzenlediği basın toplantısında, Oxford Üniversitesi’nde sürdürülen aşı çalışmalarının insan üstünde deneme aşamasına geldiğini duyurdu. “Aşı bulmak en büyük önceliğimiz” diyen Hancock, bu hafta denenmeye başlayacağı için çok sevinçli olduğunu ancak “Daha yapılacak çok şey olduğunu” söyledi.

İngiltere’nin aşı çalışmalarına diğer tüm ülkelerden daha fazla miktarda bütçe ayırdığını belirten Hancock, Oxford Üniversitesi ve Imperial College London Üniversitesi’nde yürütülen çalışmalar için “Sonuç vaat eden ve hızlı ilerleme gösteren projeler” ifadelerini kullandı.

Covid-19 için yapılan aşı çalışmalarıyla ilgili “Bir aşı elde edebilmek için elimizdeki her şeyi vereceğimizden eminim” diyen bakan, Oxford Üniversitesi’ndeki aşı çalışması için hükümetin 20 milyon pound (yaklaşık 171 milyon lira) verdiğini söyledi. İngiliz hükümeti, Imperial College London’da yürütülen aşı çalışmaları için de 20 milyon pound veriyor.

GÖNÜLLÜLER ARANIYIOR

Sağlık bakanının açıklamalarıyla aynı sıralarda Imperial College London da, Twitter hesabı üzerinden, aşı çalışmalarında üzerinde denemeler yapılması için gönüllüler aradığını duyurdu.Üniversite, yaptığı paylaşımda, 18-55 yaş arası, herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerin gönüllü olmaları ve kabul edilmeleri halinde 190 ile 625 pound arasında ödeme yapılacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here