Yeni Erenköy sahilinde adeta bir “çevre felaketine” dönüşen karavan alanındaki yapılaşmaların çevre etki değerlendirme (ÇED) raporu olmadığı saptandı. Bölgeden derlenen bilgilere göre, Yeni Erenköy Belediyesi, henüz daha ortaya çıkmamış olan karavan alanlarını belli kişilere pazarlayarak bedellerini de toplamış bulunuyor.

RAPOR YOK; YAŞAM VAR: Yeni Erenköy’deki karavan alanının çevreye olacak etkileri ile ilgili rapor olmamasına karşın bölgede yaşam devam ediyor.

Bölgedeki gözlemciler, “belediye para toplamak amacıyla hem çevre koruma kurallarını ihlal etmiş, hem de yurttaşlardan vermediği hizmetin karşılığını toplayarak belediyeyi geleceğe dönük yükümlülükler altına sokmuştur. Bu hizmet kurallara aykırı bulunup iptal edilirse, belediye çok sayıda yurttaşımıza geri ödeme yapmak zorunda kalacak ve belki de mahkemelik duruma düşecektir” yorumlarını yapmaktadırlar.

Bölgeden derlenen bilgilere göre karavan alanı inşaatı için gerekli olan diğer izinler de henüz daha alınamamış durumdadır. Bu nedenle belediye, peşinat topladığı başvuru sahiplerine sözleşme yapamamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here