SUCUOĞLU: “ALTILI” GİTMEZ; HÜKÜMETİ YENİ PM İLE DEĞERLENDİRECEĞİZ!

UBP Genel Başkan Adayı Faiz Sucuoğlu, hükümetin altı parçalı olarak yürümeyeceğinin açık olduğunu ancak yeni hükümet oluşumu ile ilgili konuların UBP’nin yeni parti meclisi ve meclis grubu ile değerlendirileceğini açıkladı

UBP kurultayından sonra Cumhuriyetçi Türk Partisi ile yeni bir hükümet kurma arayışında olacağına ilişkin haberleri değerlendiren UBP’nin favori başkan adayı Faiz Sucuoğlu, “altı parçalı hükümet yürümüyor. Böyle olmaz. Ama yeni hükümet mi kuracağız yoksa erken seçime mi gideceğiz yeni parti meclisi ve milletvekillerimiz ile birlikte değerlendireceğiz” dedi.

Vekıbrıs’ın CTP ile hükümet kurma arayışında olacağına dair haberini değerlendiren Sucuoğlu, “Böyle bir temas veya söylemim olmadı. Ben UBP’nin başına diktatör olacak değilim. Bütün seçenekleri arkadaşlarla birlikte değerlendireceğiz. Yalnızca şunu söylemek istiyorum: Altı parçalı hükümet yürümüyor” şeklinde konuştu.

Önce ülke çıkarlarını, sonra parti çıkarlarını gözeteceklerini belirten Sucuoğlu, kurultaydan sonra UBP’nin istikrar kazanacağını ve bu istikrarlı dönemi ülke menfaatleri doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacaklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here