El-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç ve beraberindeki heyet Başbakan Ersin Tatar’ı ziyarette KIB-TEK’in iletim üretim konusunda bölünmesine şiddetle karşı olduklarını belirterek, Maliye Bakanı’nın açıklamalarını eleştirdi.

Eleman eksikliğinden, güvenlik ve yakıt sıkıntısına kadar birçok sorun olduğunu aktaran Özkıraç, KIB-TEK’in Özerk bir yapıya kavuşması gerektiğini söyledi. 

Başbakan Tatar da her geçen gün daha çok enerjiye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, üretimi artırmak ve sürdürülebilir bir yapının şart olduğunu kaydetti.

Elektrik kurumunun da yapısını koruyarak bazı yenilikleri düşündüklerini de belirten Başbakan Tatar, enterkonnekte bir sisteme ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Elektrik kurumunun faaliyetlerini iyileştirmek için birtakım düzenlemeler olması gerektiğini de belirten Tatar, makul fiyatlarda çevreyi koruyacak şekilde elektrik üretiminin çeşitlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Tatar, Mevcut santrallerin üretiminin yansıra, yenilenebilir enerji, kabloyla elektrik ve doğal gazla bu çeşitliliğin sağlanabileceğine işaret etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here