Haspolat Sanayi Bölgesi’nde bugün saat 12.30’da KIB-ET isimli işyerinin güney kısmında kuru otların bulunduğu  arazide yangın çıktı.. İtfaiye ekipleri ve iş makinelerinin müdahalesi ile yaklaşık bir saatte kontrol altına alınan yangın sonucu bazı ağaçlar ile balya ve anızlar da zarar gördü.

Yangının trafoya yakın bir alanda etkili olması nedeniyle güvenlik amaçlı enerji dağıtımı da kesildi. Lefkoşa geneline bu nedenle bir süre elektrik enerjisi verilemedi.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, yangın sonucu yaklaşık 15 dönümlük alandaki kuru otların yanı  sıra, 10 adet çam ve 70 adet akasya ağacı ile Kerim Özyağ’a ait 25 adet rulo balya ve 5 dönüm anız yanarak zarar gördü. 

Yangının çıkış sebebi ise araştırılıyor.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, arazide çıkan yangın sebebiyle Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na ait yüksek gerilim iletim hatlarının korumaları devreye girerek hattı enerjisiz bıraktığı belirtildi.

Açıklamada “Buna bağlı olarak Lefkoşa Trafo Merkezi, Meriç Trafo Merkezi, Haspolat Trafo Merkezi ve Ecvet Yusuf Yük Tevzi ile Gönyeli Yük Tevzi Merkez’leri devre dışı kalmıştır. Kurumumuza bağlı olmayan sebeplerle meydan gelen elektrik kesintisi sonucu vermiş olduğumuz rahatsızlık için tüketicilerimizden özür dileriz.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here