Kıb-Tek’e ne olup bittiği belirsizliğini korurken kuruma ait işyerlerinde ve ödeme noktalarında Covid-19 salgını nedeni ile alınması zorunlu olan önlemlere uyulmadığı belirlendi.

Girne’de elektrik ücretlerinin ödendiği noktada birer metre bile arası olmayan üç ödeme cihazı bulunduğu, herhangi bir hijyen önlemlinin ise alınmadığı saptandı. Hükümet yetkililerinin maske, mesafe ve hijyen önlemlerine uyulması için sık sık çağrılar yaptığı; işyerlerinin uyması için kurallar oluşturduğu ülkemizde bir kamu kurumunun kullanılması kaçınılmaz olan ödeme noktalarında bile bu önlemleri almaması yurttaşların tepkisi ile karşılandı.

Bu arada, yine Girne’de sokak lambalarının birkaç günden beri devamlı olarak yandığı ve gündüzleri de etrafa ışık saçtıkları gözlemlendi. Akaryakıt ihalesi konusunda kavganın yaşandığı ve eldeki akaryakıt miktarının kısa zamanda tükenebileceği uyarılarının yapıldığı bugünlerde bile sokak lambalarının gündüzleri de yanık olması yurttaşların tepkisine ve öfkesine neden oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here