Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı kişisel sosyal medya hesabı üzerinden 20 Temmuz’da yapılan açıklamalar ile ilgili değerlendirmede bulundu:

“Alın teri ile kazanç ne güzeldir alın teri ile kazanılıp yapılan küçük bir kulübe insana villa, küçük bir araba en lüks araçtan evla gelir. 1974’ün üzerinden 47 yıl KKTC’nin kuruluşunun üzerinden 38 yıl geçti, 38 yılda birilerinden “miras” binalarımızda nice parlementerlerimiz nice tartışmalar yaşandı.
Son 48 saatte bildik eski yeni tezler ortaya kondu. Külliye, saray ve bahçe üslubu maalesef yine üstten bakan ve aslında burasının bir varlık olmadığının tezahürüydü…
Ama esas olan yeni bina kompleksi ile “başkanlık sistemi altyapısının hazırlığı” bana göre…
Tabi işin kötü tarafı garantili sistem! Son seçimde zorla yandaşlandırılmış bir çok kesime yakınen tanıklık etmiştik. Türkiye’de biliyorsunuz; yolcu garantili köprü ve otobanlar oldukça geçerli bir yatırım modeli, bizde de herhalde özlenen ve beklenen yandaş milletvekili garantili bir parlamento ve saray yatırımı…
Kıbrıslı Türkler için hep en güzelini isteyenlerdeniz elbette her damlası alın teri ile yapılmış “teslimiyet” değil temsiliyet binalarımızın olması bizi gururlandırır ama en çok istediğimiz şey arafta kalmış bir toplum için gelecek belirsizliğinin bir çözümle bir an önce ortadan kaldırılması olur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here