Yeni Erenköy sahil şeridinde bir mezbele haline gelen karavan alanı ile ilgili gelişmeler Belediye Meclisi üyeleri tarafından da endişe ile izleniyor. Vekıbrıs’a konuşan iki meclis üyesi, karavan alanı inşası için belediye meclisinden karar alındığını ancak sonraki işlerin izinsiz yapılmasından dolayı endişe içinde olduklarını belirttiler.

Vekıbrıs’a bilgi veren Yeni Erenköy Belediye Meclisi Üyesi Küfi Tulga, “Belediye Meclisi’nin böyle bir karavan alanı inşa edilmesi için onayı vardır. Bize genel bir bilgi verildi ve biz de onayımızı verdik. Gerekli izinler alındı ve alınacak denildi. Sonunda gerekli izinlerin alınmadığını, insanlardan para toplanmasına karşın sözleşme yapılmadığını öğrendik. İzinleri görmek istedik, göstermediler. Bu konudaki sorularımıza ve eleştirilerimize karşılık ise Sayıştay’a gidin diye yanıt veriyorlar” diye konuştu.

Yeni Erenköy Belediye Meclis Üyesi Hasan Hasanbulli ise yaptığı açıklamada, “Mevcut bilgilerime göre belediyeye ait olmayan araziye de karavan konulması için izin verildi; para alındı. Para alındığı halde arazi belediyeye ait olmadığı için sözleşme yapılamıyor. Bu yüzden de kira toplanamıyor. Yeni yerler için de izin alınmadı. İzinleri görmek istedik; göstermediler. Olmayan şeyi nasıl gösterecekler” dedi.

Yeni Erenköy sahilinde belediye tarafından işletilen ve hiçbir yasal dayanağı olmayan karavan alanının çevre için de ciddi tehdit oluşturduğu, aynı zamanda çevredeki yatırımları değersizleştirerek bölge ekonomisine ciddi şekilde zarar verdiği üzerinde duruluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here