DR. İPEKDAL GÖNÜLLÜ OLDU: BAKANLIK NE YANIT VERECEK?

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli’nin görüllü sağlıkçılar aradığını basın yolu ile duyurmasından sonra bakanlığa giderek gönüllü olarak çalışmak istediğini bildiren nöroloji uzmanı Dr. İlker İpekdal, gönüllü çalışma isteğini resmi bir dilekçe ile de duyurdu. Dr. İpekdal, bakanlığa ilettiği dilekçesinin fotografını sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

YANIT BEKLİYOR: Bakan Pilli’nin gönüllü olun çağrısına uyan Dr. İpekdal, başvurusunu yazılı olarak da yaptı, yanıt bekliyor!

NE OLACAK?

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Covid-19 salgını ile mücadele etmekte olan kamu görevlisi sağlıkçıların yetersiz kalması üzerine geçtiğimiz Cumartesi günü, “gönüllü çalışmak isteyenleri” bir gün sonra bakanlıkta bekleyeceğini duyurmuş, Pazar günkü bu randevuya kimlerin katıldığını ise açıklamamıştı. Sosyal medyaya ve basına yansıyan haberler, bu randevuya gidenlerin sadece Dr. İlker İpekdal ile Serbest Çalışan Hekimler Birliği yöneticileri olduğunu gösteriyor.

Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu, dün vekıbrıs’a yaptığı açıklamada, Bakan Pilli’ye pozit vakaların evlerde karantinaya alınmasını ve bu hastaların takibini yapmaya gönüllü olarak talip olduklarını ilettiklerini açıklamıştı. Dr. Gardiyanoğlu, Salı ve Çarşamba günü yapılması kararlaştırılan toplantıların ise yapılmadığını ve önerilerine hala daha yanıt alamadıklarını duyurmuştu.

Salgın ile ilgili görüşlerini sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşmaya özen gösteren Dr. İpekdal’ın yazılı başvurusuna yanıt verilip verilmeyeceği de merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here