Başbakan Faiz Sucuoğlu, KKTC’ye girişte kullanılan başlıca kapı durumundaki Ercan Havaalanı’ndaki uygulamaları “kaotik” olarak nitelendirdi ve bu durumun “sürdürülebilir olmadığını” belirtti.

Ekonomik yaşama ilişkin çeşitli önlemlerin açıklandığı basın toplantısında yöneltilen bir soru üzerine Başbakan Sucuoğlu, havaalanında gelen yolcuların yaşadığı  sıkışıklıkla ilgili sorunların çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Sucuoğlu, “Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok, bugün gelişmiş ülkeler ne yapıyorsa onu yapabilirsek sıkıntılar ortadan kalkar. Bu konuda Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin de ciddi bir hassasiyeti var sanırım hafta başına kadar bu konuda ciddi adımlar atılacak. Özellikle aşılı kişilerin kuyruklara girip saatlerce beklemesini ortadan kaldıracak ciddi açılımlar yapılacak. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı bir çalışma başlattı. Bu ülkemiz için iyi bir reklam olmuyor” diye konuştu.

Tam aşılı kişilerden PCR testi istenmeden ülkeye girebilmesi ile ilgili bir soruyu yanıtlarken de Başbakan Sucuoğlu, aşısını ispatlayabilecek bir kartı, bir bilgi aktarımı varsa bu kişileri bekletmenin bir anlamı yoktur. Bunları ele alacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here