Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını, yarattığı sağlık endişelerinin yanısıra herkesi maddi olarak da büyük sıkıntıya soktu.

Bir yanda sağlık derdine düşen esnaf, bir yandan da geçim derdinde. Bu zorlu günlerde günü ekside kapatan Alsancak esnafına mikrofon uzatan Vekıbrıs, Alsancak Belediyesi ile ilgili görüşlerini de sordu. Kimileri beklentilerinin karşılandığını ifade ederken, kimileri de vaat edilen sözlerin yerine getirilmemesinden ötürü dert yandı.

“SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ”

Alsancak esnafından Mustafa Demirel, belediye personelinde sıkıntı olmadığını ancak verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle sorunun Belediye Başkanı’nda olduğunu söyledi.

Seçim zamanı vaatler verildiğini ve ne yazık ki hiçbir şeyin yapılmadığını vurgulayan Demirel, ilk seçimlerde verilen sözlerin tutulduğunu fakat şu an gözle görülür hiçbir şeyin yapılmadığını kaydetti. Demirel, Belediye Başkanı’nın ‘keyfi kararlar’ alarak kendisini işten durdurduğunu dile getirerek, yasalara aykırı davrandığını ve ‘padişahcılık’ mantığıyla ilerlediğini savundu.

“RESTORANCILARA KÖSTEK OLMAYA ÇALIŞIYOR”

Mustafa Ekinci, farklı bir konuya değinerek, Belediye Başkanı’nın restorancılara köstek olmaya çalıştığını ifade etti.

“Açtığı restoranlarla bize rakip çıktı” diyen Ekinci, rekabet edebilirlikten bahsettiklerini ancak başkanın kendilerini anlamadığını söyledi.

Ekinci, Belediye Başkanı’nın soruna, “Siz açarsınız, ben açamaz mıyım?” mantığıyla yaklaştığını kaydederek, restorancıların birlik olup şikayet etmelerine rağmen kendileriyle uzlaşıya gidilmediğini ve aksine sert çıkıldığını ileri sürdü.

Belediye Başkanı’nın ‘vurdumduymaz’ bir tavır sergilediğini aktaran Mustafa Ekinci, belediye hizmetlerinden her ne kadar memnun olsalar da yaptıklarının doğru olmadığını vurguladı. Ekinci, belediyenin ‘ticaret’ merkezi değil, bir ‘hizmet’ merkezi olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Belediyeye karşı rekabet edilebilirliğimiz yok. Kalifiye elemanlar belediyenin açtığı restoranı devlet işi olarak gördüğü için 3 bin 500 TL ödenecek olsa bile yine orayı tercih ediyor.”

“VATANDAŞ SU BASKINLARINDAN MUZDARİP”

Ali Verese de Belediye Başkanı’ndan memnun olmadığını ifade ederek, köydeki yetersizliklerden rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Plansız yapılan ara yolların, her kış yağan şiddetli yağmurlar sonrası su baskınlarına uğradığını ve insanların evinde su baskınları yaşandığını anlatan Verese, başkanı seçerek destek verdiklerini ancak şu an kendisinden halka bir destek görmediklerini kaydetti.

Verese, yapılması gerekenlerin yapılmadığını ve çoğu kişinin Alsancak’ta yaşanan bu düzensizlikten ötürü şikayetçi olduğunu belirterek, başkanın köydeki eksiklikleri gidermesi için başa getirildiğini ancak sonucun pek de öyle olmadığını aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here