23 Haziran, 2021, Çarşamba.
Reklam
Ana Sayfa Dünya YUNANİSTAN TÜM SOSYAL MEKANLARI KAPATIYOR

YUNANİSTAN TÜM SOSYAL MEKANLARI KAPATIYOR

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis, ülkede artan vakaların ardından alınacak yeni önlemleri duyurdu. Başkent Atina ve Kuzey Yunanistan'ın da dahil olduğu vaka sayısının yüksek olduğu bölgelerde tüm cafe, bar ve lokantalar paket servis ve eve servis dışında kapanacak. Sinema, müze ve kapalı spor salonları hizmet vermeyecek.

Yunanistan, artan vakaları engelleyebilmek için ülkeyi iki önlem bölgesine ayırıyor.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis tarafından duyurulan yeni önlem paketine göre, az vakaların görüldüğü bölgede hem iç mekanlarda, hem de dışarıda maske takılacak. Gece 12’den sabah 5′ kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Hem kamuda, hem de özel sektörde %50 oranında evden çalışma zorunluluğu olacak. Üniversitelerde uzaktan (online) eğitim yapılacak. Kalabalık toplantılar yasak olacak. Sosyal mesafe ve kişisel hijyen koşullarına dikkat edilecek.

ATİNA’DA ÇOĞU İŞLETME KAPANIYOR

Başkent Atina ve Kuzey Yunanistan’ın da dahil olduğu vaka sayısının yüksek olduğu bölgelerde ise tüm cafe, bar ve lokantalar paket servis ve eve servis dışında kapanacak. Sinema, müze ve kapalı spor salonları hizmet vermeyecek.

Tüm önlemler 3 Kasım salı sabah 6’dan itibaren bir ay boyunca geçerli olacak.

Endüstriyel üretim, perakende satış ve okulların işleyişleri ise normal olarak devam edecek. Otel, kuaför salonları gibi işletmeler de hizmet vermeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son haberler

popüler