Sokağa çıkma yasağına rağmen PCR testi yaptırmak için Lefkoşa Fuar Alanı’na giden vatandaşlar ve sektör çalışanları ana caddeye kadar uzanan test kuyruğuna isyan etti.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Saatlerdir test kuyruğunda ve güneş altında bekleyen vatandaşlardan edindiği bilgiye göre, sabahın ilk saatlerinden itibaren süren yoğunluğun giderek arttığı, ancak yetkililerin özellikle sosyal mesafenin aşıldığı durumlara bile müdahale etmediği öğrenildi.

Güneş altında bekleyen vatandaşlar “İşyerimizi açabilelim diye mecburi olarak yağtırdığımız bu testler daha organize bir şekilde yapılmalı. Sadece Fuar Alanına değil şehrin farklı noktalarda da bu testlerin yapılabileceği merkezler olmalı. Özellikle hafta sonu bu yoğunluğun önüne geçilmeli” diyerek yaşananlara isyan etti.

“HEM BİZ HEM DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI RİSKE ATILIYOR”

Özgür Gazete’ye konuşan bir esnaf, “Saatlerdir PCR kuyruğunda bekliyorum. Ne ilerleme var ne de sosyal mesafe. Yüzlerce kişi bugün bu testi yaptırmak zorunda ama gerekli önlemler malesef alınmadı. Ülkede toplu etkinlik yasak ama biz burada yüzlerce kişi devlet eliyle bir araya getiriliyoruz. Bu nasıl bir mantıktır anlamış değilim. Özellikle sektörlere mecburi kılınan bu testler malesef organize eksikliği nedeniyle hem bizi hem de sağlık çalışanlarını riske atıyor” dedi

“ŞEHRİN FARKLI NOKTALARINA DA TEST MEREZLERİ AÇILSIN”

Bir başka esnaf ise “Saat 10:00’dan beri sıradayım ama ne ilerleme var ne de organize. Bize mecburi kılınan testleri yaptırmazsak yarın dükkanımızı açamayız. Bu yoğunluğu sadece bugün değil her hafta sonu yaşıyoruz. Yetkililer artık buna bir çare bulsun ve başka noktalara da PCR merkezi açsın” dedi.

Kaynak: Özgür gazete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here