Geçen yıl turizme can suyu olan yerli turistin yeni sezonda da tesis doluluklarında belirleyici olması düşünülüyor. Turizmciler, pandeminin etkisini hesaba katarak, erken rezervasyon du. Buna rağmen rezervasyonlarda istenilen rakamlara ulaşılamadı.

Bu yıl tatilcilerin daha çok “son dakika rezervasyonu” yapabileceğini belirten turizmciler, rezervasyonlarda ocaktan sonra hareketin artacağını tahmin ediyor.

TATİLSEPETİ GENEL MÜDÜRÜ KORAY KÜÇÜKYILMAZ: BAHAR AYLARINDA TALEBİN HIZLA İVME KAZANMASINI BEKLİYORUZ!!!

Şu anda yüzlerce otel erken rezervasyon dönemi için satışa açıldığını ancak taleplerin, pandeminin yarattığı belirsizlik nedeniyle şu anda istenen seviyelerde olmadığını kaydetti.

TATİLCİLER HALA TEMKİNLİ, TALEP HAZİRANA YOĞUNLAŞIYOR

Ancak aşı haberleriyle talepte yavaş ama sürekli artış gördüklerini ifade eden Küçükyılmaz, “Açıkçası, pandemi bütün süreçleri olumsuz etkiledi. Tatil yapmak isteyen tüketicilerin pandeminin yarattığı belirsizlikler nedeni ile kaygıları var. “Yeniden seyahat yasakları gelir mi, oteller açılmayabilir mi?” gibi sorular, müşterilerimizde endişe yaratıyor. Bu da misafirlerimizin önemli kısmını uzun vadeli planlar yapamamaya itiyor. Geçen yıl ile kıyaslandığında şu anda çok düşük talep söz konusu. Yaz sezonu yaklaştıkça, Mart – Nisan aylarından itibaren talebin hızla ivme kazanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here