TATAR: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK İYİ İŞ ÇIKARDI

Başbakan Ersin Tatar, deniz yolu ile gelen yolcuya ikinci testin yapıldığını hatırlattı, sağlık çalışanlarının çok iyi iş çıkardığını söyledi.

0

Tatar, bugüne kadar sürecin çok iyi yönetildiğini, bundan sonra da bu şekilde devam edeceğini kaydetti.

Şu anda test kapasitesine bağlı olarak yolcu geleceğini kaydeden Tatar, ekonomiyi ayakta tutmak adına karar aldıklarını ve bunun arkasında olduklarını söyledi.

+++1 Temmuz’dan itibaren günde iki uçak geleceğini söyleyen Tatar, sağlık çalışanlarının işini ciddiyetle ele aldıklarını belirtti.

+++Tatar, ülkede kaç kişinin bağışıklık kazandığının bilinmediğini de belirterek, test kapasitesinin artırılmasıyla açılımın gerçekleştirileceğini, 5 bin civarında test kiti bulunduğunu, bu kapasitenin artırılacağını söyledi.

Başbakan Tatar, gelecek yolcuların içinde KKTC vatandaşları olduğunu da belirterek, “kendi insanımızın evine dönmesi için bir takım açılımlar yapılmalıdır” dedi. 

Öğrencinin gelmemesinin sektörlere etkisinin büyük olacağını ifade eden Tatar, ülkenin genel anlamda menfaatlerinin korunması için adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Tatar, sağlıkta kapasiteyi artırmak için çalışmaların sürdüğünü de belirterek, test kapasitesinin yüksek olduğunu fakat test kiti bulmanın kolay olmadığını, sıkıntı yaşandığını ancak gereğinin yapıldığını binlerce test gerçekleştirildiğini, kapasitenin artırılması için girişimlerin sürdüğünü ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here