Alithia, “Tarihi ve net zafer” başlığını çektiği manşet haberinde yapılan genel seçimlerle Yunanistan’ın yeni bir döneme girdiğini ve Yeni Demokrasi Partisi’nin tek başına iktidar olduğunu aktarıyor.  

Fileleftheros, manşetten paylaştığı haberinde, “Sağa güçlü dönüş” başlığını kullandı ve Yunanistan’da dün yapılan genel seçimlerde Yeni Demokrsi Partisi’nin seçimi tek başına kazandığını aktarıyor. Haberin detaylarında, genel seçimlerde Yunan halkının sağa ve Yeni Demokrasi Partisi’ne geri dönmeye karar verdiği, bu arada Yeni Demokrasi Partisi’nin Siriza’yı %8’lik bir oranla geçtiği ve parlamentoda büyük çoğunluğu sağlayarak tek başına iktidar olmaya hak kazandığı, böylece güçlü bir geri dönüş elde ettiği aktarılıyor.

Politis, “Rahat bir şekilde tek başına iktidara gelen  Kiriakos’un zaferi” başlığı ile aktardığı manşet haberinde, Yunanistan’da dün gerçekleştirilen genel seçimlerde Yeni Demokrasi Partisi’nden Kiriakos Mitçotakis’in önümüzdeki dört yıllık dönem için net bir zafer kazanarak tek başına iktidar olmayı başardığına değiniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here