Rumca gazeteler bugünkü sayılarında 9 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen Akıncı-Anastasiadis buluşması ile ilgili haberlere yer verdiler.

Fileleftheros ön sayfadan aktardığı fotoğraf destekli haberde ise “Genel Sekreter her iki lideri de dinlemede” başlığını kullandı. Haberin detaylarında BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in her iki liderden de gelecek olan mesajı beklediği aktarılıyor. Haberde ayrıca gelecek olan mesajın olumlu olması halinde Guterres’in Rum Lider Nikos Anastasiadis ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile temaslarına devam etmesi için BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Holl Lute’u adaya göndereceği ileri sürülüyor.

Politis de bir ön sayfa haberinde “Tatar-Özersay dikenleri” başlığını kullanıyor ve haberin detaylarında Güney Kıbrıs’ın 9 Ağustos’ta yapılacak olan Anastasiadis – Akıncı başbaşa görüşmesine olumlu niyetle hem de bir çok çekince ile yaklaştığı aktarılıyor.

Haravgi de 9 Ağustos buluşmasına ön sayfasında yer veriyor ve Anastasiadis’in Pazartesi günü Liderler Konseyi’ni toplayıp Kapalı Maraş bölgesi ile ilgili bilgi vereceğine değiniyor.

Alithia da, Anastasiadis ile Akıncı’nın 9 Ağustos’ta yapacakları  görüşmeye aynı şekilde ön sayfasında yer veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here