Yenilenen İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı başarı, bugünkü Rumca gazetelerin manşetlerine “Erdoğan kaybetti” şeklinde yansıdı.

Fileleftheros, manşette aldığı haberde, “Erdoğan İstanbul’u kaybetti” başlığını kullanarak, dünkü seçimlerde İmamoğlu’nun zaferinin ardından Erdoğan’ın güçlü tokat yediği yorumunu yaptı. İstanbul’da yapılan seçimlerin sonucunun Erdoğan’ı büyük bozguna uğrattığı ve 31 Mart seçimlerindeki sonucunu değiştirme çabasının sadece başarısızlık getirmediği ayni zamanda İmamoğlu’nu daha da güçlendirdiği aktarılıyor.

İstanbul seçimi Politis gazetesinin de manşetinde yer aldı. “Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da hezimete uğradı” başlığını çektiği manşet haberinde Politis, Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul’daki yerel seçimlerden yine birinci olarak çıktığını ve böylece muhalefetin İslamcıların 25 yıldır süre gelen egemenliğine son verdiğini vurguladı.

Alithia, “Uzatmalı yenilgi” başlığı ile aktardığı manşet haberinde, seçim sonunda “Erdoğan’ın başının ağrıyacağını” iddia ederek Erdoğan’ın, 25 yıldan bu yana ilk kez siyasi yenilgiye uğradığı ve seçimleri kazanan Ekrem İmamoğlu’nu artık karşısında yükselen ve cesur biri olarak gördüğü belirtiliyor.

Haravgi gazetesi ise sürmanşetten aktardığı haberde ise, “Erdoğan’ın adayı seçimleri yine kaybetti” başlığını kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here