Fileleftheros, bugün manşetten aktardığı haberinde, “Sahillerde yapılaşmaya son” başlığını kullanarak, Güney Kıbrıs’ta Rum Başsavcı’nın son 10 yılda Güney Kıbrıs’ın yasaları ile Akdeniz Kıyı Alanlarının Entegre Yönetimi için Yedinci Protokol’ün uyumlaştırılmasında erteleme yaşandığını tespit ettiğini ifade ettiği sert bir uzman raporu yayınladığını aktardı.

Politis gazetesi, “Focus, skandaldan fiyaskoya dönüştü” başlığını çektiği bugünkü manşet haberinde, Güney Kıbrıs’ta bankacılık alanıyla ilgili yaşanan bir gelişmeye yer vererek, Rum Hukuk Dairesi’nin dün uzun süren sansasyonel Focus davası ile ilgili bir savaşı daha kaybettiğine değiniyor.

Haravgi ise, manşetten paylaştığı haberinde, “Emlak piyasasi altüst” başlığını kullandı. Haberin detaylarında Rum Merkez Bankası’nın, dün, gayrimenkul fiyatlarının artmasından dolayı bunun emlak piyasası üzerindeki etkisi nedeniyle felaket çanlarını çaldığını yazdı.

Alithia dün Atina’da gerçekleştirilen Yunanistan-Güney Kıbrıs-İsrail-ABD enerji toplantısını manşetten vererek, “Bölgemizdeki enerji gelişimi ve güvenliğin sağlanması için ABD’den taahhüt” başlığını kullandı.  Alithia haberinde, Güneydoğu Akdeniz bölgesinde kritik bir çatışmayı önlemek ve güvenlik için Güney Kıbrıs’ın ABD ile işbirliği yaptığı yorumuna yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here