Haravgi

“Turizm ve benzer alanlarda belirsizlik”

Destek programlarının süresinin geçtiğimiz haftadan itibaren sona ermesi ve şu ana kadar açıklanmayan yeni planlardan dolayı, binlerce çalışan ve küçük ölçekli işletmenin diken üstünde. Yeni ekonomik destek planlarının bugün ya da en geç yarın açıklanması bekleniyor

Alithia

 “Seçimlerde hiçbir şey değişmiyor”

Gelecek Mayıs ayında yapılacak milletvekilliği seçimlerinde, su üstünde batmadan yüzebilmek amacıyla küçük siyasi partiler Meclis’e, milletvekili sayısının 80’den 90’a çıkarılması gibi, seçim mevzuatında ciddi değişiklikler öngören birkaç yasa tasarısı sundu..Küçük partilerin ilgili önerileri büyük partiler olan DİSİ, AKEL ve DİKO tarafından reddedileceğinden ve seçimlerden önce seçim yasasının değişmesinin söz konusu olmadığından, eğer herhangi bir değişiklik onaylanırsa bunun da 2026 milletvekilliği seçimlerini ilgilendireceğinden bahsedilmiş.

Güney’de dün yapılan testler sonucunda 2 yeni korona virüs vakası daha tespit edildi ve bunlardan biri ülkeye yurtdışından dönen kişilerden. Bu arada Güney’de ülkeye gelen turistlere havaalanlarında yapılacak testler 1 buçuk saat içinde sonuç verecek ve böylece karantinada beklemeye de gerek olmayacak.

Politis

 “Durgunluk, Afrodit için planları değiştiriyor”

Noble Energy petrol şirketi gazetenin sorularını yazılı olarak cevapladı..Şirket Güney Kıbrıs’a verdiği taahhütlere olan bağlılığını yineleyerek, ekonomik olarak güçlü olduğunu, yükümlülüklerini tam olarak yerine getirebileceğini, korona virüs krizinden sonra kalkınma ve işletme maliyetlerinde acı verici kesintiler yaptığının farkında olduğunu ve Afrodit parselinin kalkınma planları için de yeni planların şekillendirilmesi gerektiğini belirttti..  

Lefkoşa Rum kesimi de son günlerde etrafa yayılan kötü koku nedeniyle nefes almakta zorlanıyor..Kokunun kaynağı tam olarak bulunamasa da, yetkililer, bu pis kokunun domuzların toplu bir şekilde yaşadıkları yerlerden geldiğini düşünüyor..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here