ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

04.10.2021 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Gazimağusa’da sakin Shamol ALİ (E-41) kalmakta olduğu ikametgahı içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Shamol ALİ’nin yapılan otopsisinde ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alınmış olup, kesin ölüm sebebi yapılacak tetkiklerin sonucunda belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

SAHTE BANKNOT TASARRUFU VE TEDAVÜLE SÜRME

04.10.2021 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir bankaya giden S.I.(E-37) ve A.A.S.(E-20), tasarruflarında bulundurdukları sahte olduğuna inanılan 500 Euroluk banknotlardan oluşan toplam 2500 Euro’yu (5 adet) görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürdükleri tespit edilmiştir. Yürütülen sourşturma kapsamında A.A.S.’nin kalmakta olduğu ikametgahında yapılan aramada ise bir adet daha sahte olduğuna inanılan 500 Euroluk banknot bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen A.I.G.(E-23) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

1.- 04.10.2021 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince F.G.(E-30)’un şüpheli hareketleri sonucu üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.     

2. – 04.10.2021 tarihinde, V.B.(E-31)’in kalmakta olduğu ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada, yaklaşık 36 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet elektronik tartı cihazı bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here