KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

27.09.2021 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından M.K.(E-50)’nin ikametgahında yapılan aramada, satışa hazır vaziyette yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet elle sarılmış ucu yanık sarma sigara, uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 895 Euro ile 940 TL nakit para ve uyuşturucu madde tartımında kullanıldığına inanılan iki adet küçük hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK, KASTİ HASAR VE İZİNSİZ ATEŞ YAKMA (GELİŞME)

26.09.2021 tarihinde, Alayköy’de Atatürk caddesi üzerinde park halinde bulunan Türkan ULAŞ’a  ait salon aracın camı kıralarak içerisinden şahsi eşyaların çalınması meselesi ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında mesele ile ilgili olarak tutuklu bulunan B.P.(E-26)’nin ileri soruşturmasında, bahse konu araç içerisinden çalmış olduğu eşyaları tahrip etmek amacıyla, Alayköy piknik alanı yolu üzerinde yaktığı ve ateşin kontrolden çıkması sonucu yaklaşık 2,5 dönümlük alan içerisindeki kuru otlar ile 5 adet akasya ağacının yanmasına sebep olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir. 

HIRSIZLIK

22.09.2021 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, Ozanköy’de faaliyet gösteren Erdener markete müşteri olarak giden A.W.D.K. (K-57), market içerisinden toplam değerleri 283,98 TL olan iki adet kişisel bakım ürününü alıp ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA VE YASAL EMİRLERE UYMAMAK

Sokağa çıkma yasağı kapsamında; 27-28.09.2021 tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; toplam 36 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, bir iş yerinin ise kapama saatlerine riayet etmediği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here