ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM
07.09.2021 tarihinde, saat 15:30 sıralarında, Girne’de sakin Yakup KARLANKUŞ (E-58), ikametgahı içersiinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Adı edilenin doktorundan yapılan soruşturmada ölüm sebebinin “kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruturma devam etmektedir.

EV AÇMA, HIRSIZLIK VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ
30-31.08.2021 tarihleri arasında, Lefkoşa’da, Ayşen HAMİTOĞLU’na ait ikametgahın kapısı açılarak içeriye girilmiş ve içerisinden; bir adet spiral makinesi, bir adet dağ bisikleti, iki adet duvar aynası, bir adet su sebili ve iki adet avize çalınmıştır.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen soruşturmada meselede zanlı olarak görülen H.K. (E-31), tutuklanmış olup, yapılan ileri soruşturmada konu ikametgahta çalınan bir adet duvar aynasının 300 TL para karşılığında başka bir şahsa satmak suretiyle sahtakarlıkla para temin ettiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

DÜKKAN AÇMA VE HIRSIZLIK
07.09.2021 tarihinde, saat 01:00 sıralarında, Lefkoşa’da Ramazan BAHÇECİ’ye ait demirci atölyesinin kapısı hasar yapmaksızın açılarak içeriye girilmiş ve iş yerinde muhafaza edilmekte olan bir adet ahşap kesme makinesi ve motoru, üç adet antika demir, bir adet su termosu, iki adet kaynak makinesi, sekiz adet araç kontak anahtarı, bir adet güvenlik kamerası kayıt cihazı ve bir adet tekne telsizini çalmıştır.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen N.Y.(E-39) tutuklanmış olup, tasarrufunda bulunan ahşap kesme makinesi ve motoru bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK
06.09.2021 tarihinde, Girne’de sakin Timur HALICHIENKO’nun kalmakta olduğu ikametgah içerisinde adı edilene ait 6000 TL ve 550 ABD doları nakit paralar çalınmıştır.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen O.Ç.(E-23) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VE YASAL EMİRLERE RİAYETSİZLİK
Sokağa çıkma yasağı kapsamında; 07-08.09.2021 tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; toplam 23 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği ve bir iş yerinin ise kapama saatine uymayarak yasal emirlere riayet etmediği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here