KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNT KENEVİRİ VE METAMFETAMİN) TASARRUFU
15.10.2021 tarihinde, saat 15:30 sıralarında, Kumyalı-Ziyamet anayolu üzerinde, bir polis ekibi tarafından trafik denetimi yapıldığı sırada; kullanımında bulunan araçla kontrol maksatlı durdurulan T.C.A.(28)’nın şüpheli hareketleri neticesinde, söz konusu şahısın üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 0.5 gram ağırlığına metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan F.E. (E-39) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

SAHTE EVRAK DÜZENLEME, SAHTE EVRAĞI TEDAVÜLE SÜRME BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNME VE SAHTEKARLIKLA KAYIT TEMİNİ
12.10.2021 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir araç kiralama şirketine giden B.T.N.(E-23)’nin, sürüş ehliyeti olmadığı için kendini başka bir şahıs olarak tanıtarak söz konusu şahsın kimliğine büründükten sonra, sahtekarlıkla kayıt temin ederek araç kiraladığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK VE SAHTE EVRAK DÜZENLEME
09.10.2021 tarihinde, Çatalköy’de faaliyet gösteren bir kiralık araba şirketinde çalışmakta olan T.D.(E-40)’nin, iş yerine ait aracı, bir şahsa 20 günlüğüne toplam 400 Euro’ya kiralamasına rağmen söz konusu aracı 300 Euro’ya kiraladığını gösteren kira sözleşmesini sahteleyerek iş yerine verdiği ve 100 Euro parayı da tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

BULARAK HIRSIZLIK
15.10.2021 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Lefkoşa’da Şht. Ecvet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir iş yeri önünde, bir şahıs tarafından düşürülen 6,200 TL paranın A.H.K.(E-32) tarafından bulunarak çalındığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here