HIRSIZLIK      

                                                                                                           25.10.2020 tarihinde, saat 13:30 sıralarında, Gazimağusa’da A.K. (E-20), bir alışveriş merkezinin yemek bölümü içerisinde bir şahsa ait para cüzdanını ve içerisinde bulunan 150 TL’yi çalmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine adı edilen 28.10.2020 tarihinde tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ PATLAYICI MADDE TASARRUFU     

 
28.10.2020 tarihinde, Haspolat’da H.G. (E-41), mahkeme tarafından başka bir ikametgah’ta kalmasına emri verilmesi üzerine, eşyalarının alınması için avukatı ve polis eşliğinde eve gidilmiş ve ikametgahta yapılan aramada, 2 adet boş kovan, 5 adet canlı mermi, 3 adet boş patlamış kapsül, 2 adet boş patlamamış kapsül ve 1 adet iki ucu kesik mermi çekirdeği bulunarak adı edilen tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ AVLANMA

28.10.2020 tarihinde saat 06:30 sıralarında, Dipkarpaz’da, Ayteriso isimli bölgede polis tarafından yapılan kontrolde, F.E. (E-28) ve Y.G. (E-40)’nin avlanması yasak olan 33 adet pulya kuşunu kanunsuz olarak avladığı tespit edilmiştir. Adı edilenler hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.                                                                                                                     

TRAFİK KAZASI

29.10.2020 tarihinde, saat 02.30 sıralarında, Girne Alsancak Çevre Yolu 4-5 kilometreleri arasında Yiğit Yorum ERDOĞAN (E-22), yönetimindeki LY 395 plakalı salon araç ile Girne istikametine seyrettiği sırada, sola meyilli viraja girdiği zaman direksiyon hâkimiyetini kaybedip yolun solundan çıkıp çelik bariyerlere çarptıktan sonra kendi etrafında dönerek banket üzerinde bulunan tabelaya ve çelik bariyer başlangıcına çarpıp boş tarla içerisinde durmuştur. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü kaldırıldığı Girne Akçicek Hastanesinde görmüş olduğu tedavisinden sonra Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesine kaldırılarak ameliyata alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here