CEMAL GÖZDAĞ : ÖZEL HABER

Fuar alanına PCR testi için gelen halk güneşe maruz kalmamak için yapılan gölgeliğin altında bekliyor ama kuyruğun ana yola kadar oluşu dolayısıyla gölgelik herkese yetmiyor.. Birçok insan belki de tek izin günü olan Pazar gününü sıcağın altında test yaptırmak için geçiriyor..

Sıcağın altında uzun saatler bekleyen vatandaş haliyle isyan ediyor..

Fuar alanında karşılaştığımız bir vatandaşımızın isyanı şöyle:

“Antijen testi kuyruğunda sabahın 8’den beri bekleyen bir arkadaşım 2 saat sonra sırası gelince içeri girdi ve bugün burada antijen testi yapılmıyor başka yere gidin denildi ve arkadaşım isyan ederek ayrıldı.

Ben ise sabahın 9’undan beri sıcakta sıra bekliyorum meğer içeride testleri yapan bir sorumlu varmış bu insanların suçu ne?.

Bence hükümetin sapla samanı ayırması lazım yani iş için PCR yaptıranlarla başka amaçlarla yasak konulan mekanlara girmek için PCR yaptıracak olanlar ayrı yerde test yapmalı.

Bir başka konu ise burada yabancı uyruklu insanlarda var.. Irk ayrımı yapmıyoruz fakat yakın zamanda bir şantiyede 100 vaka çıktı şimdi ise o insanlarla aynı kuyrukta bekliyoruz.. Bu şekilde olmaz, farklı PCR merkezleri kurmaları lazım ve üstelik 20 Temmuz provalarının olduğu günde buraya gelmek de beklemek de ayrı bir çile ve eziyet oldu.. Bu işe lütfen bir an önce çözüm bulun yoksa daha çok bulaş olacak ve halk paniğe girip mecbur olmadıkça PCR yaptırmayacak”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here