Dördüncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi ve yargıya yönelik sözlerini büyük bir infial içerisinde izlediğini ve asla kabul edilemeyeceğini belirtti.

Akıncı, bu açıklamalarla Erdoğan’ın ‘KKTC’yi Türkiye’nin bir vilayeti olarak gördüğünü” açıkça ifade ettiğini dile getirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Akıncı, “Bu anlayışla siz bir Fransa değilsiniz “ diyerek de kendince yerimizi tayin etmiş bulunmaktadır” dedi.

Akıncı, “Altı ay önce seçimlerimize tüm kurumları ile ve her türlü imkanlarını kullanarak açıkça müdahale etmelerinin ne anlama geldiğini artık hala göremeyenler kalmışsa bugün nihayet anlamış olmalıdırlar” şeklinde konuştu.

Eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sözlerine söyle devam etti:

“Asla kabul edilmesi mümkün olmayan bu tavrın, KKTC’yi tanıdığını söyleyen ve üstelik başka devletlerden de bunu talep eden bir makamdan gelmiş olması durumun vahametini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Kuzey Kıbrıs’ı Türkiye’nin bir vilayeti olarak gördüğünü açıkça ifade eden bu anlayış “ Siz bir Fransa değilsiniz “ diyerek de kendince yerimizi tayin etmiş bulunmaktadır. Altı ay önce seçimlerimize tüm kurumları ile ve her türlü imkanlarını kullanarak açıkca müdahale etmelerinin ne anlama geldiğini artık hala göremeyenler kalmışsa bugün nihayet anlamış olmalıdırlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here