Açılım kararı bekleyen meyhane sahipleri bekledikleri kararı göremeyince hükümete tepki gösterdi.

Akşamcı Meyhanesi ve Bizim Meyhane satışa çıkarken, Mağdurlar Meyhanesi ise devleti dava etmek için kolları sıvadı.

Lefkoşa’nın eski meyhanelerinden Akşamcı Meyhanesi’nin sahibi Arif Bayraktar ekmek teknesini satışa çıkardı..

Bayraktar sosyal medyadaki hesabından şu yorumda bulundu:

“Bu kararı bu dönemde 2.kez veriyorum ama bu defa eminin artık dayanacak ve sabredecek gücümüz kalmadı 17 senedir ailece işlettiğimiz meyhanemizi AKŞAMCI MEYHANESİ’ni üzülerek devren satılığa çıkarttığımı söylemek isterim. Bu kararım kesin ve nettir … Ciddi alıcılar teklifleriyle beraber bizimle iletişime geçebilir … Ciddi alıcılar bana 05338411897’den şahsi numaramdan ulaşabilir .. Telefonda herhangi bir fiyat verilmeyecektir ..“

Gönyeli’deki Bizim Meyhane de  satışta. Emirali Tatlıdil, iş yerinin fotoğrafını paylaştı ve satışa çıkardığını duyurdu. Tatlıdil’in paylaşımı şöyle:

“Ciddi alıcılar arasın fiyat telefonda verilmeyecek. Teklifi olan da gelsin konuşalım. Bu çapsızlarla bu kadar olur. Herkes evinde, ovada, bahçede, işlerinde yer içer ama meyhanede olmaz “

Mağdurlar devleti dava edecek

Öte yandan Mağdurlar Meyhanesi’nin sahibi Nidai Saliş de yaptığı açıklamada para kazanamadıklarını anımsatarak devletin aldığı kararların dava edilmesini istedi.

Saliş’in açıklaması şöyle:

“Eeeee artık . ( nokta ) Aralık ayından itibaren kapalıyız. Döngülerimizin durduğu sabit giderlerimizin devam ettiği bir ortamda artık sona doğru nokta koyduğumuz aşikardır. Bazı büyük sermayenin menfaatleri uğruna halkımızı ve bizleri çürütüp işletmelerimizi sıfırlayıp döngümüzü durdurduğunuz aşikardır. Bu bağlamda kurum ve kuruluşlarımızın bizlere yaptırım uygulamalarını görüyor ve çalacak kapı bulamıyoruz. Bu bağlamda ben ki Mağdurlar Meyhanesi işletmecisi olarak Res-Bir önderliğinde yüce devletimize dava açacağımı bildirir gereğini Res-Bir’den rica ederim.”

Kaynak: SesKıbrıs

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here