Bir yanda “ortak bir gelecek” için Cenevre’de toplantı girişimi yapılırken, öte yandan Güney Kıbrıs’ta kalan bir camimize yine saldırı yapıldı. Daha önce de yapılan benzer saldırılarla ilgili hiç bir kimsenin ceza almaması, yeni saldırılara adeta davetiye çıkarıyor

Halkın Partisi Başkanı Kudret Özersay camiye yapılan saldırıların fotoğrafını yayınlayarak Rum yönetimine eleştiride bulundu.

Sosyal medya hesabından konuyu gündeme taşıyan Özersay şu paylaşımda bulundu:

“Güney Kıbrıs’ta 1821 Yunan ayaklanmasının 200. yıldönümüne gönderme yapılarak bir camiye daha yine faşist saldırılar yapıldı bugün. Politis gazetesinin haberi aşağıda. Bu tam bir terbiyesizlik ve provokasyondur. Aynı yere bazen iki kez bazen üç kez üst üste saldırı oluyorsa, bunun sebebi Rum siyasi liderliğinin adım atmıyor ve sorumluları tespit edip cezalandırma yoluna GİTMİYOR olmasıdır. Yani Rum liderliği aslında caydırıcı adımlar atmadığı ve yakalayıp cezalandırmadığı için maalesef bu suça adeta ortak olmaktadır. Geçmişte de defalarca çağrı yaptık ama nafile. Bu adanın başına ne geldiyse bu zihniyete sahip olanlar yüzünden geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here