KUTAY SORDU; ERÇAKICA YANITLADI: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM HAYATİDİR

BRT Haber’de Burası Önemli isimli programa katılan Hasan Erçakıca, önümüzdeki seçimi Akıncı’nın kazanmasının “Türkiye’ye meydan okuma” anlamı taşıyacağını belirtti ve seçimi “hayati” olarak tanımladı.

0

Son dönemde dikkat çekici yazılarıyla gündeme gelen Hasan Erçakıca, BRT’de yayınlanan Levent Kutay’ın sunduğu ‘Burası Önemli’ adlı programda önümüzdeki seçimlerin önemine değinerek, her seçimde bir anlam olduğunu, önümüzdeki seçimi Akıncı’nın kazanmasının ise “Türkiye’ye meydan okuma” anlamına gideceğini ileri sürdü.

BU SEÇİMİ GEÇMİŞ SEÇİMLERDEN DAHA ÖNEMLİ KILAN NEDİR?
Her seçimin seçimin ayırt edici bazı özelliklerinin olduğunu ifade eden Erçakıca, değişen koşulların yarattığı farklılıkların, her seçimi bir önceki seçimden daha önemli kıldığını belirtti.

Şuan gündemde olan seçimin öneminin Cumhurbaşkanı Akıncı’nın beş yılından ve şuan geldiği noktadan kaynaklandığı belirten Erçakıca, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın görev süresinin ikinci yarısında Türkiye ile karşı karşıya gelmesinin, önümüzdeki beş yılı da bu şekilde veya daha kötü geçireceği mesajını verdiğini söyledi.

Bunun Kıbrıs Türk toplumunun kaldırabileceği bir yük olmadığını, Kıbrıs Türk halkının Türkiye ile kavga ederek yaşamına devam edemeyeceğini belirten Erçakıca, Kıbrıs Türk halkının iyi bir oy oranıyla Cumhurbaşkanı Akıncı’yı yeniden seçmesi durumunda, bunun Cumhurbaşkanı Akıncı’nın tavırlarının onaylandığı anlamına geleceğini ve Türkiye’ye meydan okuma olarak algılanacağını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here