KSYB’den yapılan açıklamaya göre,  Işık Kitabevi Kültür Merkezi’nde yer alan genel kurul, 15. Dönem Başkanı Tamer Öncül’ün açış konuşmasıyla başladı. Divan Başkanı Ümit İnatçı ve Divan Sekreteri Fatoş Miralay’ın yönettiği genel kurulda 15. dönem mâlî raporu ve faaliyet raporu onaylandıktan sonra tüzüğün 7. maddesinde değişiklik yapılarak “başkanlık” yerine “eş başkanlık”a geçilmesine yönelik öneri oy birliği ile kabul edildi.

Ardından kurulların seçimine geçildi. 

Emel Kaya ve Maria Siakalli’nin eş başkanlığa seçildiği KSYB’nin yeni Yönetim Kurulu’nda yer alan diğer isimler şunlar: 

Hüseyin Bahca (Genel Sekreter), Tamer Öncül (Sayman), Ceyhan Özyıldız (Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü), Neşe Yaşın ve Tuğçe Tekhanlı (Dış İlişkiler Koordinatörleri), Nafia Akdeniz, Fatoş Avcısoyu Ruso, Fatih Yalıner ve Mustafa Tozakı. 
Denetleme Kurulu Jenan Selçuk, Fatoş Miralay, Ahmet Yıkık ve Leyla Ulubatlı.
Onur Kurulu:  Zeki Ali, Ümit İnatçı ve Alev Adil.  

Genel kurulun ardından, eş başkanlar Kaya ve Siakalli yaptıkları konuşmalarda, fikir ve ifade özgürlüğüne yönelik her türlü baskıya, iktidar mekanizmalarının ötekileştirme ve kutuplaştırma çabalarına karşı, sanatın birleştirici gücünün önemini vurguladılar.

İki eş başkan, toplumların bir arada yaşama kültürünün ve barış dilinin yerleşmesi ve geliştirilmesi için verilen mücadelenin önceden olduğu gibi inançla ve kararlılıkla devam ettirileceğini belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here