Karpaz sakinleri bölgedeki sorunlarına dikkat çekmek amacıyla eylemlerini Lefkoşa’ya taşıdı.

Sloganlar  ve düdüklerle Cumhuriyet Meclisi, İçişleri Bakanlığı, Bayındırlık ve ulaştırma Bakanlığı ve  Başbakanlığa yürüyen bölge sakinlerini temsilen bir grup taleplerini dile getirdi.

İlk olarak Cumhuriyet Meclisi’ne yürüyen eylemciler taleplerini dile getiren pankartlar taşıdılar ve  sloganlar attılar.

Eylem sırasında Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de eylemcilerin yanına gelerek, Karpaz bölgesindeki sorunların farkında olduklarını, sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Töre, “ bu hükümet sizin sesinizi duyacak, parlamento duyacak” dedi.

Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak ise Meclis Başkan yardımcısı Töre’yi bölgeye davet ederek, sorunları yerinde görmesini istedi.

Yeşilırmak daha sonra “Başka Karpaz Yok” yazılı siyah çelengi Meclis kapısına bıraktı

Yeşilırmak basın mensularına kısa bir açıklamada da bulunarak , “Biz hükümetten sadaka değil, ilgi istiyoruz.Bize bir taahhütname verilmesini istiyoruz “dedi.

Yeşilırmak, “ Bu halkın tek bir derdi var . Sadece hükümetinden ilgi istiyor. Sadece hükümetinden yatırım istiyor. Sadaka istemiyoruz. Biz hükümetimizden bölgeye herhangi bir şekilde para dağıtmasını da istemiyoruz. Biz sadece Hükümetimizin Karpaz bölgesine sahip çıkmasını istiyoruz . Biz hastane, sağlık hizmetleri, yernde bucak hizmetleri, yol, yatırım istiyoruz “ dedi.

Konuşmasında Karpaz Bölgesindeki 4-5 köyün boşaldığına da dikkat çeken Yeşilırmak “ eğer devlet vatandaşına sahip çıkmazsa, köylerimiz daha fazla boşalacak yok olacağız” dedi.

“Başka Karpaz yok” sözlerini de dile getiren Yeşilırmak, seslerinin duyulmaması halinde  çok daha sert tedbirlerle yola devam edeceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here