Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Memuru Ali Aydoğanlı, olayla ilgili bulguları aktardı. Aydoğanlı, huzurda bulunan zanlı Leticia Akwueh Nkemdilim’in, Yaralama ve Kanunsuz bıçak taşıma suçlarına methaldar belirtti.

Polis,  18.08.2019 tarihinde, saat 05.00 raddelerinde, Lefkoşa’da umumi bir yer olan Meltem Sokak Hamitköy ‘de zanlı Leticia Akwueh Nkemdilim’in, aralarında çıkan tartışma neticesinde erkek arkadaşı olan Christopher Osemudıaman’ı tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ağız uzunluğu 11.5 cm toplam uzunluğu 22 cm olan mavi siyah renk saplı bıçağı sol arka omzuna sokarak yaraladığını anlattı. Polis, zanlının aleyhinde yürüttüğü soruşturmanın tamamlandığını belirterek, aktif öğrenci olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması, yurtdışına çıkışının yasaklanması ve 5 bin TL nakdi teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here