Girne Belediyesi’nden alınan bilgide, Girne Belediyesi Sağlık Şubesi ve Zabıta Kent Güvenliği Birimi ekiplerinin 09-18 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği denetimlerde toplam 391 iş yerinin denetlendiği iletildi.

Girne Belediyesi’nin, açılımların devam ettiği bugünlerde hizmet veren işletmelerin genel covid önlemlerinin denetlenmesi ile gıda satışı gerçekleştiren işletmelerin de , covid önlemleri yanında genel çalışma alanlarının hijyen ve temizliği, çalışan personelin hijyen önlemleri konularındaki yoğun denetimleri devam ediyor.

Her Çarşamba kurulan Girne Belediyesi açık pazarında da yoğun önlemler alınmakta; gerek satıcıların satış koşulları gerekse vatandaşın alış verişleri esnasındaki Covid önlemlerinin uygulanılması konusunda kontroller sağlanmaktadır.

Genel denetimler kapsamında 53 iş yerine eksikliklerinden dolayı ihbar verildi, 1 iş yeri mühürlendi, 3 işyerine ise Covid-19 kurallarına uymadığı için; 1 işyerine de hijyen kurallarına uygun çalışmadığı için para cezası kesildi. 4 işletmeye süreli kapatma ihbarı verilirken, bir işletmeden de insan sağlığına uygun olmayan koşullarda üretilen gıda ürününe imha edilmek üzere el konuldu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı konuşmada;

“Pandemi sürecinin Girne kent genelinde sağlıklı şekilde yönetilebilmesi için gerek esnaf gerek çalışanlar gerekse tüm vatandaşlarımızın duyarlı katılımcılığı çok büyük bir önem taşımaktadır. Aşılama programları netleşene dek; maske mesafe ve hijyen önlemlerimizle, korunmak ve korumak zorundayız. Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizin Pandemi sürecinde önemli bir yeri vardır. Bu denetimlere ayrı bir önem veriyor ve tüm kriterlerin kentimiz genelinde sağlanması ve halkımızın sağlığının güvencesi için yoğun çalışmalarımıza devam ediyoruz ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here