Girne’de bir evde polis tarafından yapılan aramada yaklaşık 5 gram uyuşturucu ve uyuşturucu içeren sigaralar bulunurken, 3 kişi tutuklandı.
Polis Basın Bültenine göre, dün 17.20-19.30 saatleri arasında Girne’de L.U.A.’nın (E-26) kaldığı ikametgahta polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık 1,5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu ve içlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 3 adet ucu yanık sarma sigara izmariti ile yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak, emare olarak alındı. Bahse konu şahıs ve aynı ikametgahta misafir olarak bulunan M.D.M.(E-32) tutuklandı. 
Akabinde arama yapmak için M.D.M.’nin kalmakta olduğu ikametgaha gidildiği anda, söz konusu ikametgah içerisinde bulunan E.L.D.(E-33) polisleri fark etmesi üzerine, tasarrufunda bulunan yaklaşık 1 gram ağırlığındaki tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi attığı esnada tespit edilerek suçüstü tutuklandı. 
Müteakiben ikametgahta yapılan aramada, üzerlerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet kağıt parçası ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet sarma sigara izmariti bulunarak emare olarak alındı. Soruşturma devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here