Sputnik’in haberine göre Antalya’nın önemli destinasyonları arasında yer alan Kemerağzı Mahallesi Kundu bölgesindeki esnaflar, bölgedeki 5 yıldızlı lüks otellerde konaklayan turistlerin dükkanlarına uğramadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

Yaklaşık 800’e yakın esnaf, 13.00-15.00 arası kepenk kapattı. Turistlerin çevre kirliliği, dilenci ve başıboş köpeklerden dolayı dışarıya çıkmadığını ileri süren esnaflar, marka avukatların polis eşliğinde dükkanlara yapılan baskınlardan dolayı da yine turistlerin ürktüğünü iddia etti.

Dükkanlarını kapatan esnaflar, bölgedeki 5 yıldızlı lüks otellerin önüne gelerek ilginç bir eyleme imza attı. Yüzlerce esnaf, davul zurna eşliğinde göbek attı, halay çekti. Polisin güvenlik önlemi aldığı eylemde bazı turistlerin de halaya eşlik ettiği görüldü.

MARKA AVUKATLARI BASKINI TURİSTİ TEDİRGİN EDİYOR’

Konuya ilişkin açıklama yapan Kemerağzı Mahallesi Kundu Esnafları Koruma Derneği Başkanı Metin Kanmaz, bölgedeki 800 esnafın sıkıntılı olduğunu vurgulayıp Kundu’nun turizmde önemli bir destinasyon olduğuna işaret etti.

“Turistlerimiz otelden çıkmıyor. Yabancı menşeli tur operatörleri dışarıda can güvenliği yok diye yalan söylüyorlar. Biz de ne kadar medeni olduğumuz, ne kadar görsel olduğumuzu anlatmak için böyle bir gösteri yaptık” diye konuştu.”

Turistleri otellerden dışarıya çıkarmak için var güçleriyle uğraştıklarını dile getiren Kanmaz, “Bölgemizi güzelleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bir taraftan köpek, bir taraftan dilenci, bir taraftan seyyar satıcı korkusu turistlerimizi taciz ediyor. Şuan bu sıkıntıları dile getirmek için dükkanların tamamı kepenk kapatmış durumda. Otel sahiplerimizden Allah razı olsun, onlar sayesinde ekmek yiyoruz. Bizim sayemizde de yüzlerce binlerce insan ekmek kazanıyor. Bu şenliği yapmak zorunda kaldık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here