Cuhmhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hükümete sert eleştirilerde bulunud. 

“BASİRETSİZLİK, BECERİKSİZLİK, ÖNGÖRÜSÜZLÜK, GAİLESİZLİK…” 

Hükümete birçok öneride bulunduklarını hatırlatan Erhürman, kendilerine “Kriz yok” cevabı verildiğini söyledi.  Plan, program yapılması gereken dönemde kurultaydan başka hiçbir şeyle uğraşılmadığını belirten Erhürman,  hükümete seslenerek, “Yapacak bir şeyiniz yoksa göreve de talip olmayın. Sorumluluktan kaçamazsınız…” dedi. Hükümete, “Basiretsizlik, beceriksizlik, öngörüsüzlük, gailesizlik…” ifadeleriyle eleştiren Erhürman, “Nihayetinde ülkeyi enkaza çevirdiniz!” dedi. 

İşte Erhürman’ın paylaşımı: 

“Pandemi yalnızca sağlıkta değil ekonomide de kriz yaratacak, kriz masası kurun. Gerekirse kriz hükumeti kuralım. Faiz düşükken iç borçlanmaya gidin. Türk Lirası kullanıyoruz. Türkiye ile protokol görüşmelerinde Türk Lirası’nda düşüş olması durumunda ek desteği mutlaka gündeme getirin. Protokolün takvime uygun olarak uygulanmasını sağlayacak düzenlemeyi yapın… ve daha pek çok öneri…

Hepsini önerdik. Hem de önceden, zamanında önerdik. ‘Kriz yok’ dediniz. “Merak etmeyin, halkın moralini bozmayın her şey yolunda” deyip durdunuz. Şimdi, “pandemi tüm dünyayı sarstı. Dövizdeki yükselme karşısında yapacak bir şeyimiz yok” öyle mi?!! Plan, program yapılması gereken dönemde kurultaydan başka hiçbir şeyle uğraşmadınız. Yapacak bir şeyiniz yoksa göreve de talip olmayın. Sorumluluktan kaçamazsınız… Basiretsizlik, beceriksizlik, öngörüsüzlük, gailesizlik… Nihayetinde ülkeyi enkaza çevirdiniz!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here