Çalıştığı kumarhaneden 140 bin dolar çalmakla suçlanan T.K ile kumarhane güvenliğinden sorumlu S.A. arasında yaşanan olaylar mahkemeye taşındı

Polis zanlının 8 gün tutukluluğunu istedi. Zanlının avukatı Mustafa Asena, tutukluluk süresine itiraz etti. Asena, T.K.’nın aranmakta olan bir hotel yetkilisinden şikayetçi olmadığını, polisin T.K’yı baskı altına aldığını, ayrıca ne avukatla ne de eşi P.K. ile görüştürüldüğünü söyledi.

Asena, T.K’nın eşi tarafından tutulan avukat Serhan Çınar’ın da müvekkili ile görüşmesine izin verilmediğini iddia etti.

Asena, T. K.’nın avukat istemediğine dair yazının da polis tarafından yazıldığını söyledi.

Avukat Mustafa Asena, Avukat Serhan Çınar’ı tanık olarak dinletti.

Serhan Çınar, T. K.’nın bir tanıdığı aracılığıyla avukatlık görevini üstlenmek istediğini, zanlının tutuklu olduğu Boğaz Karakolu’na gittiğini, ancak T.K’nın avukat istemediğini söyleyince oradan ayrıldığını dile getirdi.

Çınar, daha sonra T.K . ’nın eşi P.K’nin kendini avukat olarak tayin ettiğini, birlikte tekrar Boğaz Karakolu’na gittiklerini ve bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Çınar, görüştüğü T.K’nın aranmakta olan hotel yetkilisinden şikâyeti bulunmadığını şikâyetçi olmadığını söylediğini aktardı.

Çınar, poliste haksız muamele gördüğünü, gözaltına alınmaya çalışıldığını ifade ederek, çıkan tartışma sonucu tanıklara müdahale ettiği, polise mukavemet gösterdiği gerekçesiyle aleyhine dava okunduğunu söyledi.

Çınar’ın ardından U.U. isimli şahıs da tanık olarak dinlendi. Tanık U.U. Serhan Çınar’ı aradığını, T.K.’ya avukatlık yapmasını istediğini söyledi.

Uzun süren duruşmanın ve tanıkların dinlenmesinin ardından huzurunda yapılan beyanları değerlendiren Yargıç Hazan Aksun zanlının 8 gün yerine 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here