Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KTSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Beyoğlu, Mart ayından beri kapalı olan 170 turizm acentesinin ve çalışanlarının devlet tarafından desteklenmesinin zaruri olduğunu açıkladı. VEKIBRIS’a açıklamada bulunan Beyoğlu, ülkeye turist gelmesine kadar geçecek sürede desteklenmesi gereken acentelerin devletten alacakların ise henüz ödenmediğini duyurdu.

Ömer Beyoğlu, şöyle dedi:

“Turizm acentesi çalışanları saksıda yaşayan  bitkimi sandınız ?

Mart 2020 den beri kapalı olan turizm acenteleri çalışanlarını, saksıda 1 damla su ile yaşayan bitki mi sandınız?

Turizm çalışanlarının Aralık-2020’den kalan 1500 TL desteklerini ve Kasım ayından kalan 2000 TL iş veren desteklerini hatırlatmak istiyoruz. Hükümetimiz bizi unutmuş ise bir kez daha hatirlatmak istiyorum  aylardır kapalı 170 turizm acentesi çalışanların.

Bizler saksıda 1 damla su ile yaşayan bitki değil bu ülkenin vatandaşlarıyız.

1 Nisan’da turizmi açmayı hedefleyen hükümetimizin henüz bu yönde bir girişimi görünmemektedir. Eğer böyle bir hedefleri var ise, turizm calışanlarını bir an önce aşılayıp yaz aylarına hazırlaması gerekmektedir.  Ülke şartlarının turizme başlamaya olanak vereceği güne kadar geçecek süreçte de -ki bu en erken 6 ay olacaktır- ülkeye turist getirecek olan 170 acentemizi ve çalışanlarını desteklemesi insan gibi yaşatması zaruridir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here