Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin ardından AK Parti’nin seçmenin mesajını aldığını söyledi. Selvi, kabinede çok büyük değişiklik beklemediğini belirtirken aralarında Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın da bulunduğu önemli bakanların yerlerini koruyacağını ileri sürdü ve bunları Ekonomi, Milli Savunma, Adalet ve Dışişleri bakanları olarak sıraladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan‘ın dünkü grup toplantısı konuşmasındaki milli irade vurgusunun parti içindekilere bir mesaj olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Selvi yazısında, “AK Parti’deki sorun bir bakanın gidip diğerinin gelmesinden öte, partinin söyleminden siyaset tarzına, ülke yönetiminden toplumsal huzura kadar köklü değişikliklerin yapılmasına ihtiyaç var.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de dolar kurlarındaki dalgalanmasının durulması ve finans kuruluşlarına yeterli güvenin verilebilmesi için Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın görevden alınması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here