Altın, iki haftalık kaybın ardından, yatırımcıların Fed’in enflasyon ve büyüme yorumlarına ağırlık vermesiyle bu haftayı kazançla kapatmaya doğru ilerliyor. Gram altın ise bu hafta işlem gördüğü dar fiyat aralığından biraz çıkmış durumda.

Perşembe günü gerçekleştirilen Monetary Fund panelinde, Fed Başkanı Jerome Powell, ABD’yi yeniden muhteşem bir ekonomi haline getireceğini taahhüt etti ve enflasyon ile ilgili endişeleri dindirdi.

Çarşamba günü açıklanan tutanaklarda, Amerikan Merkez Bankası Fed’in üyeleri geçen ay gerçekleştirilen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında yüklü tahvil alımlarını azaltmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını belirtmişlerdi.

Dünya Altın Konseyi ise yayımladığı aylık raporunda, yatırımcıların, geleneksel düşük riskli ve düşük getirili tahviller ve varlıklardan ziyade, potansiyel getirisi yüksek ama yüksek oynaklığa sahip varlıklara doğru kaydığını belirtti.

ALTIN FİYATLARI 9 NİSAN 2021

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR?

Altının gram fiyatı 9 Nisan 2021 Cuma günü 459 lira seviyelerinden işleme alınıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Son dönemdeki yükselişle birlikte 700 lira bandının üzerindeki konumunu sağlamlaştıran çeyrek altın bugün 731 liradan alınırken 756 liradan da satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

2 bin 900 lira seviyesini aşan ve 3 bin lira seviyesini zorlama trendi içerisinde olan cumhuriyet altını ise haftanın son gününde 2 bin 928 liradan alınırken satış fiyatı ise 3 bin 14 lirada konumlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here